Op. Dr. Emre Canverenler

Kızlık Zarı Dikimi

Himenoplasti olarak adlandırılan kızlık zarı dikimi, genital estetik alanına giren bir uygulamadır. Genellikle istenmeyen cinsel ilişkinin ardından ya da kaza sonucu kızlık zarında bozulma meydana gelmesi ile kişiler kızlık zarı dikimi operasyonuna başvurmaktadırlar. Böylece bu duruma bağlı oluşan travmalar ve daha birçok psikolojik sorunun da üstesinden gelinmektedir.

Kızlık Zarı Muayenesi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı, vajinadan 2-3 cm içeride yer almaktadır. Kızlık zarını ancak bir jinekolog kızlık zarı muayenesi ile görebilir. Jinekolog vajinanın iç ve dış dudaklarını kenarlara çekerek kızlık zarının yapısının bozulup bozulmadığını anlayabilir. Muayenenin ardından da kızlık zarı türü rapor edilir.

Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarı dikiminde amaç ilk cinsel birleşmenin taklit edilmesidir. Bazı küçük cerrahi operasyonlar ile cinsel birleşme sırasında kanama yaşanması sağlanmaktadır. Bu yüzden, kızlık zarı dikimi yaptırmış bir kişi jinekolog muayenesine giderse böyle bir işlem yaptırmış olduğu kolayca anlaşılabilmektedir. Kızlık zarı dikimi operasyonu dünyanın birçok yerinde yaygın olarak yapılan ve kısa süren bir işlemdir.